A történet 1852-ben kezdődik, ekkor indították útjára a Resolute hajót, hogy megkeresse az eltűnt Sir John Franklin felfedezőt. A hajó elakadt a jégben, ezért két év veszteglés után a legénység hátrahagyta, szellemhajóként kóborolt, amíg amerikai bálnavadászok meg nem találták. Miután rájöttek, hogy a brit Resolute-ot vontatták haza Connecticutba, a szenátus jóindulata jeléül visszaküldte a hajót Nagy-Britanniába. A hajóból készült íróasztalt Viktória brit királynő adományozta Rutherford B. Hayes elnöknek, 1880 óta áll a Fehér Házban. Az Ovális Irodába Kennedy elnök állította be, bár az ő szívéhez a hintaszék állt a legközelebb. (Fotó: George F. Mobley / Europress / Getty)
Azért nem az asztal, mert azt alig érte el. Ifjabb John Kennedy nagyon szeretett az asztal alatt játszani, általában titkos ajtókat képzelt a fatáblák helyére. Kennedy két fontos személyes tárgyat is az asztalon tartott: egy levélnehezéket, ami abból a kókuszból készült, melybe belevéste az S. O. S. jelet, miután a japán Amagiri félbetépte a hajóját a második világháborúban, és egy breton halászimát: „Ó istenem, a te tengered olyan nagy, az én hajóm pedig olyan kicsi”. (Fotó: Getty Images / Europress / Getty)
Kennedy halála után Lyndon B. Johnson egy másik asztalt választott az irodába, mert túl nagy termetű volt a Resolute-hoz. A Resolute-asztal a Kennedy-vándorkiállítás részeként járta az országot 1964–65-ben, később a Smithsonian Múzeumban állították ki. A képen Gerald Ford telefonál 1974. augusztus 11-én. A polcok azért üresek, mert Nixon exelnök emberei két napja pakoltak ki az irodából, miután Nixon augusztus 9-én lemondott. (Fotó: David Hume Kennerly / Europress / Getty)
Gerald Ford Nixonhoz hasonlóan nem használta a Resolute-asztalt. Az elnök kutyáját egyébként Libertynek, azaz Szabadságnak hívták. A Watergate-botrány után, melybe Nixon belebukott, Ford felmentette az exelnököt az Egyesült Államok elleni bűntettei alól, amelyeket hivatali ideje alatt elkövetett vagy elkövethetett. (Fotó: David Hume Kennerly / Europress / Getty)
Az asztalt Jimmy Carter hozatta vissza az Ovális Irodába 1977 januárjában. Carter ölében a kis Amy Carter azon duzzog, hogy miért ezt a szemüvegkeretet kapta... (Fotó: Katherine Young / Europress / Getty)
...pedig a nővéréhez, az anyukáját ölébe vevő Susanhoz képest egész jól járt. Jimmy Carter egyébként Johnny Cash zenész felesége, azaz June Carter Cash unokatestvére volt. Haditengerészeti szolgálata után a családi földimogyoró- és gyapotültetvényeket igazgatta, mellette segédlelkész volt a baptista gyülekezetben. Bár országosan alig ismerték, 1976-ban kis többséggel megverte a Nixon-botrányban megtépázott republikánus párt jelöltjét, az alelnökből Nixon utódjává lett Fordot. (Fotó: Keystone-France / Europress / Getty)
Reagan elnök azon töri a fejét, hogy miért pont futballnak, azaz lábfejlabdának hívják ezt a sportot. Reagan egyébként imádta a gumicukrot, mindig volt egy üveggel a keze ügyében. Mivel magas volt, néhány hüvelykkel megemeltette az aszalt. (Fotó: Mary Anne Fackelman-Miner / Europress / Getty)
Howard Baker kabinetfőnök és Reagan elnök. Reagan egyébként apja alkoholizmusa miatt rossz anyagi körülmények között nőtt fel, tanulmányai mellett dolgozott, nyaranta többször vízimentő volt, később rádiós sportriporterként és színészként is kipróbálta magát, mielőtt politikai pályára adta a fejét. 69 évesen lett az Egyesült Államok elnöke, 1983-ban többek között Teller Ede javaslatára ő hirdette meg a csillagháborús programot. (Fotó: Diana Walker / Europress / Getty)
Amerikában tényleg bárkiből lehet elnök. Bill Clinton is járt diákkorában a Fehér Házban, Kennedy elnökkel való találkozásáról filmfelvétel is készült. Akkori szobatársa elmondta: „Már akkor mondta Bill, hogy egy nap ő lesz az elnök, de nem hittem volna, hogy valaha tényleg igaza lesz.” (Fotó: Time Life Pictures / Europress / Getty)
De vajon hova tűnt Monica Lewinsky? A híres-hírhedt Lewinsky gazdag családban nőtt fel Los Angeles Westside Brentwood és Beverly Hills körzetében, családi kapcsolatait kihasználva lett 1995 nyarán fizetés nélküli gyakornok a Fehér Házban, később fizetett állást kapott. Állítása szerint 1995 ősze és 1997 tavasza között „szexuális jellegű” kapcsolata volt Clinton elnökkel. (Fotó: David Hume Kennerly / Europress / Getty)
Vonalban a spanyol elnök: George W. Bush José María Aznarral beszél telefonon 2001. október 15-én. A W. a Walker név rövidítése, Bush apja is elnök volt, öccse, Jeb Bush pedig Florida kormányzója 1995 és 2000 között. George W. Bush 2001 és 2009. január 20-a között volt az Amerikai Egyesült Államok 43. elnöke. (Fotó: The White House / Europress / Getty)
A bostoni merénylet után Obamánál már csak Denis McDonough kabinetfőnök komorabb. 2013. április 15-én, délután három körül történt robbantás a bostoni maraton célja közelében. A futóversenyt minden évben az amerikai függetlenségi háború első csatáiról megemlékező Hazafiak napján rendezik, 2013-ban körülbelül 27 ezren vettek részt benne. A két robbantás 14:50-kor történt, 12 másodperccel egymás után. Hárman meghaltak, 183-an megsebesültek. Az elkövetőket hamar sikerült azonosítani, a 26 éves Dzsohar Carnajevet a rendőrök agyonlőtték, öccsét, a 19 éves Tamerlan Carnajevet sebesülten fogták el. (Fotó: The White House / Europress / Getty)
Megbeszélés Szíriáról, Obama a testbeszédével is a beavatkozás mellett érvel. Obamát ellenlábasai közül sokan támadták azzal e kép kapcsán, hogy illetlenség a lábát felrakni a történelmi jelentőségű asztalra, de több korábbi elnökről is készült hasonló kompromittáló fotó. A háttérben Joe Biden alelnök látható, akit egyszer kínos nyelvbotláson kaptak: „Büszke vagyok rá, hogy én vagyok az Egyesült Államok elnöke” – mondta véletlenül (alelnök helyett). Nem most bakizott először, korábban „Állj fel, Chuck, hadd lássanak” felkiáltással üdvözölte az amúgy tolószékes Chuck Graham Missouri állami szenátort. (Fotó: The White House / Europress / Getty)